ورود به پنل کاربری

سمینار فرصت های راه اندازی کسب و کار نوآورانه برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۲۳ | 
 
چهارشنیه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ سمینار فرصت های راه اندازی کسب و کار نوآورانه در صنعت لجستیک در ایران، توسط انجمن علمی دانشجویی MBA  دانشگاه خوارزمی برگزار شد.
در این سمینار که با حضور بیش از ۱۱۰ نفر از دانشجویان و علاقمندان در سالن فرهیختگان دانشگاه خوارزمی از ساعت ۱۵ الی ۱۸ برگزار گردید، ۴ سخنرانی و یک پنل پرسش و پاسخ به انجام رسید. در آغاز برنامه، مدیر انجمن MBA دانشکده مدیریت دانشگاه خوارزمی؛ آقای مهندس وحید فخر ضمن خیرمقدم به حضار به تشریح جزئیات برنامه پرداختند.
در بخش اول آقای مهندس سهیل عباسی مدیرعامل شتابدهنده تک به مقایسه فضای کسب و کار سنتی و مدرن پرداخت و تغییرات بوجود آمده در فضای کسب و کار نوآورانه در کشور را تشریح نمودند. ایشان همچنین در خصوص لزوم تقویت زیست بوم کارافرینی ایران و ایفای نقش موثر هر یک از بازیگران آن صحبت کردن. سپس به تشریح حمایت های شتابدهنده ها از استارتاپ ها پرداخت و در پایان به فرصت های بسیار زیاد موجود در حوزه های مختلف بازار گسترده و دست نخورده ی لجستیک اشاره نمودند.
در بخش دوم؛ سخنرانی آقای مهندس امیر افخمی مدیر لجستیک کشوری DHL در ایران با ارائه گزارشی از فعالیت های این شرکت در سطح جهان و ایران آغاز شد و با تشریح صنعت لجستیک و ارائه مشخصات و مختصات این صنعت در مقیاس جهان و ایران ادامه کرد. سپس ایشان به ارائه فرصت های راه اندازی کسب و کار در بخش های مختلف زنجیره ارزش صنعت لجستیک پرداختند و نقشه راه مطالعاتی، پژوهشی، و اجرایی را برای دانشجویان علاقمند به این حوزه تشریح نمودند.
در بخش سوم؛ آقای دکتر احسان جهانی مدیرعامل کارپینو سخنرانی کردند و در ارائه ی خود به تغییر پارادایم در صنعت لجستیک اشاره کرده و تاثیرات نوآوری در این صنعت را در سطوح مختلف در بهبود زندگی مردم و صرفه جویی زمان و انرژی و هزینه ها برشمردند. در ادامه ایشان، به ابتدای مسیر راه اندازی کارپینو اشاره نموده و مشکلات و دشواری هایی که پشت سر گذاشته اند تا به موفقیت های کنونی رسیده اند را برشمردند و فرهنگ کاری استارتاپی در کارپینو را یکی از موارد کلیدی در همدلی کاری کارکنان آن شرکت در گذار از مشکلات و رسیدن به موفقیت ها اعلام کردند.
در بخش چهارم، آقایان سام طاهری زاده و شاهین اتحاد  از استارتاپ حملو به همراه هم از شکل گیری این استارتاپ گفتند و تجارب شخصی خود را از برخورد با مشکلات و موانعی که در سر راهشان قرار داشته با مخاطبان به اشتراک گذاشتند.
در بخش پنجم، پنل پرسش و پاسخ با حضور سخنرانان و مدیریت آقای عباسی برگزار شد و به منتخبی از ده ها پرسش واصله از حضار پاسخ داده شد.
در انتها این برنامه، پس از نتورکینگ در حین پذیرایی از حضار، در ساعت ۶ به پایان رسید.


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 429 بار   |   دفعات چاپ: 30 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر